30. Konferencja Energetyczna EuroPOWER30. Konferencja Energetyczna EuroPOWER

6-7 listopada 2019,The Westin Warsaw Hotel

Relacja z 29. edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWERKonferencja Energetyczna EuroPOWER

Konferencja Energetyczna EuroPOWER to najważniejsze spotkanie dotyczące rozwoju sektora energii w Polsce. Od początków powstania wydarzenie stawia sobie za cel mówienia o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących branży.
Co pół roku w ramach konferencji wszyscy kluczowi przedstawiciele branży gromadzą się, aby wspólnie przedyskutować najistotniejsze zmiany zachodzące na rynku, przeanalizować nowe trendy oraz modele biznesowe, pozwalające realizować przyjęte strategie.
Przed nami jubileuszowa 30. Konferencja Energetyczna EuroPower, która stała się niezmiernie efektywną platformą dialogu, a przede wszystkim miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży i sektorów współpracujących.
Zakres tematyczny przygotowuje Rada Programowa pod przewodnictwem dr Leszka Juchniewicza. W jej skład wchodzą prezesi i członkowie zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, reprezentanci administracji rządowej, w tym także regulatora.
Podczas wiosennej edycji skupimy się na przedstawieniu konkretnych rozwiązań dla energetyki w gronie kluczowych osób decyzyjnych dla polskiej gospodarki.

Rada Programowa EuroPOWER

dr Leszek Juchniewicz
Przewodniczący Rady Programowej
Piotr Rutkowski
Sekretarz Rady Programowej
Jadwiga Emilewicz
Minister Przedsiębiorczości i Technologii
Michał Kurtyka
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Środowiska
Tomasz Dąbrowski
Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Energii
Maciej Bando
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Filip Grzegorczyk
Prezes Zarządu, TAURON Polska Energia
Eryk Kłossowski
Prezes Zarządu, PSE Polskie Sieci Elektroenergetyczne
Piotr Woźniak
Prezes Zarządu PGNiG S.A.
Piotr Adamczak
Członek Zarządu ds. Handlowych, Enea S.A.
Wojciech Dąbrowski
Prezes Zarządu, PGE Energia Ciepła
Bohdana Horáčková
Prezes Zarządu, CEZ Polska
Jacek Głowacki
Prezes Zarządu, Grupa Polenergia S.A.

Zakres tematyczny 29. EuroPOWER

  • Strategia państwa w zakresie energetyki i klimatu
  • Nowoczesne technologie jako skuteczne narzędzie modernizacji polskiej energetyki
  • Efektywność energetyczna w procesie zmian
  • Jak rozwiązać problem zanieczyszczenia powietrza w Polskich miastach
  • Innowacje w energetyce- Od wytwarzania do obsługi klienta
  • Rozwój odnawialnych źródeł energii
  • Rozwój rynku energii elektrycznej
  • Rozwój ciepłownictwa i kogeneracji – spojrzenie praktyków
  • Dywersyfikacja dostaw gazu i ropy oraz rozbudowa infrastruktury sieciowej

Dlaczego warto wziąć udział w EuroPOWER

"Ja zawsze z przyjemnością uczestniczę w tych konferencjach. Jest to znakomite miejsce wymiany poglądów, spotkań ludzi z różnych branż, ale przede wszystkim branży energetycznej – i to zarówno przedsiębiorstw energetycznych, jak i konsumentów. A jak wiadomo, dla regulatora - regulacja i równoważenie interesów jest najważniejszym celem."

Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki w latach 2014-2019

"Konferencja EuroPOWER jest ciekawą okazją do dyskusji w ramach paneli. Jest zawsze możliwość zadawania pytań, internauci także mogą zadawać te pytania, a w kuluarach można spotkać osobistości świata energetyki i gospodarki."

Wojciech Jakóbik, Redaktor Naczelny, BiznesAlert

"EuroPOWER to jedna z najlepszych konferencji energetycznych w Polsce. Doskonali prelegenci- zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego są tu na miejscu, ze wszystkimi można nawiązać kontakt i prowadzić ciekawe rozmowy."

Maciej Ciszewski, Assistant to deputy Director General, Dyrekcja Generalna ds Energii, Komisja Europejska

"Konferencja EuroPOWER jest jednym z ważniejszych spotkań na mapie polskich konferencji. Jest ono o tyle ciekawe, że łączy różne spojrzenia na kwestie energetyki zarówno przedstawicieli koncernów, przedstawicieli rządu, jak i dostawców technologii. Wydarzenie to jest dobrą recenzją tego, jak nadążamy za rozwojem rynku energii na skalę regionalną. Co więcej, dyskusje, które odbywają się na EuroPOWER są cennym doświadczeniem i dla tych, którzy podejmują główne decyzje i dla tych, którzy na rynku działają. Ta wymiana doświadczeń, wymiana opinii jest bardzo ważna w dzisiejszym świecie nowoczesnej energetyki, który dynamicznie się zmienia."

Piotr Woźniak, Prezes Zarządu, PGNiG

"Konferencja Energetyczna EuroPOWER stawia na nowoczesność. Naszą ambicją jest nadążać za rozwojem energetyki na świecie, a w niektórych dziedzinach nawet ten rozwój wyprzedzać."

Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii

Partnerzy 29. edycji EuroPOWER

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu wysyłki informacji marketingowych dotyczących produktów lub usług Administratora i jego partnerów (aktualną listę partnerów znajdziesz tutaj). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-241), ul. Długa 44/50 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486.Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-241), ul. Długa 44/50 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Administratorem danych osobowych jest MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-241), ul. Długa 44/50 („Administrator”). Pana/Pani dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki informacji marketingowych. Więcej