Laureaci – 39. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER

Laureaci

Laureaci Konkursu Liderzy Świata Energii za rok 2022

Innowacja Roku – Cyfrowa rewolucja. TAURON przeszedł na blockchain

Grupa TAURON, jako pierwsza firma energetyczna w Polsce, przechodzi na blockchain, co pozwoli docelowo na wyeliminowanie konieczności przesyłania umów w formie papierowej. Technologia wdrażana w TAURONIE umożliwia zapisywanie i przechowywanie kompletnych dokumentów w sieci blockchain, wraz z możliwością zdalnego podpisu oraz potwierdzenia doręczenia.

Nagrodę odebrał Artur Warzocha, Wiceprezes Zarządu ds. koropracyjnych, Tauron Polska Energia

Dostawca Rozwiązań dla Sektora – SAP Polska

Platforma SAP for Utilities jest niekwestionowanym rynkowym liderem w sektorze utilities.

Większość dużych organizacji funkcjonujących w tym obszarze w Polsce używa technologii SAP, nie tylko w klasycznych rozwiązaniach back-office (finanse, kontroling, kadry i płace), ale również w obszarze billingu, obsługi klienta czy zarządzania majątkiem przedsiębiorstw.

Najnowszy system SAP S/4HANA funkcjonujący w chmurze został produkcyjnie uruchomiony u naszego klienta – Veolia. W kwietniu 2022 roku PGE wybrało i wdraża system S/4HANA for Utilities dla obsługi billingu oraz zarządzania swoimi klientami dla obszaru Obrotu i Dystrybucji.

System SAP S/4HANA w chmurze jest kompleksowym rozwiązaniem opartym o nowoczesne technologie m.in. sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego – dedykowanym dla spółek sektora utilities oraz innych branż. Ponadto SAP oferuje zaawansowane rozwiązania w zakresie inteligentnego zarządzania majątkiem technicznym wykorzystując przy tym najnowsze osiągnięcia technologii informatycznych.

Nagrodę odebrał Marek Roter, Wiceprezes Zarządu, SAP Polska

Inicjatywa Inwestycyjna Roku – Polskie Elektrownie Jądrowe Westinghouse Electric Company

Nagroda w związku z uchwałą rządu RP o wyborze technologii AP 1000 firmy Westinghouse Electric Company dla pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej oraz podpisaniu przez spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe umowy o zasadach współpracy z Westinghouse Electric Company, a także umowy na prace przedprojektowe w 10 obszarach merytorycznych. Podpisane porozumienia określiły główne zasady, jak i kolejne kroki biznesowe, które zostaną podjęte przez spółki Polskie Elektrownie Jądrowe i Westinghouse w tym roku oraz w znaczący sposób przybliżają rozpoczęcie prac nad projektem koncepcyjnym elektrowni jądrowej, której celem jest umożliwienie dostaw czystej energii w stabilnych i przewidywanych cenach, a tym samym wpływ na poprawę bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Nagrodę odebrał Mirosław Kowalik, Prezes Zarządu, Westinghouse Electric Poland i Łukasz Młynarkiewicz Prezes Zarządu Polskich Elektrowni Jądrowych

Lider ESG – GRENEVIA

Obszar ESG jest kluczowym elementem strategii rozwoju Grupy FAMUR, która obecnie przekształca się w Grenevię, czyli pierwszy w Polsce koncern przemysłowy, który inwestuje w projekty korzystające z trendu zielonej transformacji. Zarówno dotychczasowa działalność Famuru oraz cele biznesowe i rozwojowe Grenevii są ściśle związane z wpływem na klimat i środowisko. To przejście od biznesu emisyjnego w stronę czystej gospodarki. To właśnie w oparciu o komponent ESG spółka rozpoczęła w 2021 roku odpowiedzialną transformację biznesową, której zwieńczeniem jest zmiana w Grenevię.

Nagrodę odebrał Mirosław Bendzera, Prezes Zarządu, Grenevia

Manager Roku – Alicja Rybczyńska, CIO, Veolia Poland

Alicja Rybczyńska od 4,5 roku kieruje Departamentem IT Grupy Veolia w Polsce. Konsekwentnie wdraża strategię cyfryzacji w największym jak dotąd w tej części Europy zakresie, jeśli brać pod uwagę przedsiębiorstwa energetyczne i użyteczności publicznej. Obecnie w Grupie Veolia 8 na 10 projektów IT realizowanych jest w technologii chmurowej. Pozwoliło to wyeliminować wąskie gardła po stronie własnych zasobów infrastruktury teleinformatycznej, zwiększyć wolumen projektów realizowanych jednocześnie, zwiększyć poziom cyberbezpieczeństwa Grupy, podnieść kompetencje pracowników Departamentu IT, ale przede wszystkim zredukować ślad węglowy przetwarzania informacji w Grupie o 50%!

Nagrodę odebrała Alicja Rybczyńska, CIO, Veolia Energia Polska

Człowiek Roku – Rafał Gawin, Prezes URE

Dr inż. Rafał Gawin jest związany z Urzędem Regulacji Energetyki od 2004 roku, a w 2019 roku został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Prezesa URE. Kapituła Konkursu zdecydowała się nagrodzić Prezesa Gawina za inicjatywę oraz determinację w dążeniu do rozwoju sieci dystrybucyjnych w Polsce, bez czego nie można skutecznie przeprowadzić transformacji rynku energii. Dzięki zaangażowaniu Prezesa Gawina udało się wypracować porozumienie regulatora sektorowego i przedsiębiorstw energetycznych, a w ubiegłym roku sfinalizowano pierwszy etap prac nad tym projektem podpisując Kartę Efektywnej Transformacji Sieci Dystrybucyjnych Polskiej Energetyki.

Nagrodę odebrał Rafał Gawin, Prezes URE

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu wysyłki informacji marketingowych dotyczących produktów lub usług Administratora i jego partnerów (aktualną listę partnerów znajdziesz tutaj). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486.Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Administratorem danych osobowych jest MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 („Administrator”). Pana/Pani dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki informacji marketingowych. Więcej