Laureaci | 35. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 5. OZE POWER

Laureaci

Laureaci Konkursu Liderzy Świata Energii za rok 2019

MANAGER ROKU – Marcin Chludziński, Prezes Zarządu, KGHM Polska Miedź

Nagroda przyznana za umacnianie polskiego biznesu na globalnym rynku i jego efekty dla polskiej gospodarki.

Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. oraz przewodniczący Rady Związku Pracodawców Polska Miedź. W latach 2016-2018 Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., gdzie z sukcesem zrestrukturyzował spółki: Przewozy Regionalne, H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych, Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych. Od stycznia 2016r. członek Rady Nadzorczej PZU S.A. Współtwórca i Prezes Zarządu Invent Grupa Doradztwa i Treningu Sp. z o.o. w latach 2006-2015. Prezes think-tanku gospodarczego Fundacja Republikańska w latach 2011-2015.

Członek Narodowej Rady Rozwoju, gremium konsultacyjno-doradczego przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.

Od początku swojej prezesury w KGHM za priorytet uznaje fakt, że bez ekologii nie można dziś funkcjonować. W wywiadach wielokrotnie podkreślał, że: „Przemysł taki jak nasz musi redukować do minimum swój negatywny wpływ na ekosystem.”

Laudację odczytał Piotr Jaworski, Enterprise Sales, Salesforce

PROJEKT ROKU – PKP Energetyka

Za wdrożenie kompleksowego systemu billingowego SAP for Utilities dla segmentu obrotu i dystrybucji energii w PKP Energetyka wraz z portalem obsługi sprzedawców opartym o technologię chmurową SAP Cloud Platform. Grupa Kapitałowa PKP Energetyka jest jedną z największych firm energetycznych w Polsce. Posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju. Jej głównym zadaniem jest dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej klientom trakcyjnym i biznesowym. Realizacja celów firmy oparta jest o cztery wartości: Jakość, Bezpieczeństwo, Zaangażowanie i Efektywność, a jednym z filarów strategii działania – doskonałość operacyjna. W centrum działań i wysiłków firmy są zawsze klienci – ich wygoda i zadowoleni z usług. Stąd decyzja o wdrożeniu nowoczesnego, kompleksowego systemu billingowego zarówno w obszarze dystrybucji jak i obrotu. Dedykowane rozwiązanie oparto o system SAP for Utilities, wraz z portalem obsługi sprzedawców w technologii chmurowej SAP Cloud Platform. Partnerem wdrożeniowym była firma IT Util. Projekt został oceniony jako najlepszy pod kątem wypracowanego modelu oraz jakości i dynamiki wdrożenia. Przyczyni się do rozwoju energetyki kolejowej w Polsce, a przede wszystkim zwiększy poziom satysfakcji klientów.

Laudację odczytał Filip Kowalski, General Manager for Energy & Natural Resources SAP Middle Eastern Europe, a nagrodę odebrał Mariusz Pietrzak, Prezes Zarządu, PKP ENERGETYKA CUW (Centrum Usług Wspólnych)

DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ DLA SEKTORA – ATENDE

Za realizację wdrożeń produktów SAP, w tym: systemów billingowych, obsługi klienta oraz zarządzania majątkiem na rynku gazu z grup produktów SAP for Utilities, nowoczesnych produktów opartych na bazie danych SAP HANA, SAP Market Process Management i SAP Intercompany Data Exchange. Wszystkie wdrożenia w technologii SAP realizowane są przez dedykowaną spółkę zależną A2 Customer Care.

Za projektowanie oraz dostarczanie rozwiązań dla współczesnej energetyki, które umożliwiają zdalny pomiar parametrów generacji i poboru energii elektrycznej oraz sterowanie świadczeniem usług. Działające także w ramach GK Atende spółki Atende Software i Phoenix Systems oferują m.in.: system do zarządzania inteligentnymi licznikami energii w sieciach energetycznych Smart Grid, projekty liczników oraz koncentratorów nowej generacji tworzone we współpracy z Grupą Apator, system operacyjny czasu rzeczywistego Phoenix RTOS dla urządzeń IoT oraz besmart.energy – platformę do zarządzania klastrami energii.

Laudację odczytał dr Leszek Juchniewicz, Przewodniczący Rady Programowej EuroPower, a nagrodę odebrał Roman Szwed, Prezes Zarządu, Atende

INNOWACJA ROKU – Energa OZE

Za budowę hybrydowego magazynu energii. Magazyn został zbudowany w ramach innowacyjnego międzynarodowego projektu NEDO, jest największym systemem SPS z magazynem energii w Polsce, zapewniający wysoki poziom efektywności, dający jednocześnie możliwość przetestowania rozwiązań związanych z ochroną sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych przed przeciążeniami. Porozumienie w sprawie jego budowy podpisało pięciu partnerów: spółki Energa OZE SA i Energa-Operator, Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA oraz ich japońscy partnerzy, spółki Hitachi, Ltd. i Hitachi Chemical Co., Ltd.

Laudację odczytał Maciej Chachulski, Senior Account Executive SAS Institute, a nagrodę odebrał – Piotr Meler, Prezes Zarządu, Energa OZE

PRODUCENT OZE ROKU – Polska Grupa Biogazowa

Polska Grupa Biogazowa na rynku istnieje od 2007 r. Działalność Grupy koncentruje się na produkcji energii elektrycznej i ciepła z biogazu rolniczego. Obecnie Grupa eksploatuje 9 biogazowni o łącznej mocy elektrycznej 9 MW. W skali roku instalacje Polskiej Grupy Biogazowej pozwalają wytworzyć łącznie około 70 tys. MWh energii elektrycznej oraz ponad 250 tys. GJ ciepła. W 2019 r. Polska Grupa Biogazowa rozpoczęła procesy zmierzające do budowy kolejnych elektrociepłowni na biogaz rolniczy. W ciągu dwóch lat powstać ma ponad 20 nowych instalacji, zlokalizowanych w różnych częściach Polski.

Laudację odczytał Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa, Asseco Poland, a nagrodę odebrał Marcin Orłowski, Członek Zarządu, Polska Grupa Biogazowa

ZIELONA ENERGIA DLA REGIONÓW – Sun Investment Group

Sun Investment Group to firma, która weszła na polski rynek w 2017 r., od tego czasu w kraju powstały projekty o mocy 109 MW, zlokalizowane na terenie 11 województw. Kolejny 1GW znajduje się aktualnie w fazie rozwoju, z tego aż 600 MW w Polsce. SIG dokonała również największej transakcji sprzedaży portfolio projektów w Europie Środkowej, które w kolejnych latach będą rozwijane w naszym kraju, przesyłając do sieci zielone megawaty i ograniczając emisję CO2. Dzięki tym osiągnięciom SIG stale tworzy nowe miejsca pracy w Polsce.

Laudację odczytał Michał Tarka, Partner & Head of Energy Team, SMM Legal, a nagrodę odebrał Krzysztof Ławrywjaniec, Head of PPA Business Development, Sun Investment Group

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu wysyłki informacji marketingowych dotyczących produktów lub usług Administratora i jego partnerów (aktualną listę partnerów znajdziesz tutaj). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486.Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Administratorem danych osobowych jest MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 („Administrator”). Pana/Pani dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki informacji marketingowych. Więcej