Wielka Gala Liderzy Świata Energii | 29. Konferencja Energetyczna EuroPOWER

Wielka Gala Liderzy Świata Energii

Wielka Gala
Liderzy Świata Energii i Produkcji

4 kwietnia 2018 r. o godz. 19:00 w Sheraton Warsaw Hotel, odbyła się Wielka Gala Liderzy Świata Energii i Produkcji. Wydarzenie poprowadził Marcin Prokop.

Wśród laureatów konkursu Liderzy Świata Energii znaleźli się:

Człowiek Roku – Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki

Za umiejętne godzenie interesów odbiorców indywidualnych z interesami producentów i dostawców energii i paliw oraz za kulturę biznesową i umiejętność wsłuchiwania się w argumenty obu stron rynku energetycznego.

Nagrodę wręczył Leszek Juchniewicz, Przewodniczący Rady Programowej euroPOWER  

Producent Roku – PGE Polska Grupa Energetyczna

Za z sukcesem zakończone negocjacje zakupu aktywów francuskiego EDF w Polsce. Dzięki samodzielnemu przejęciu 8 elektrociepłowni w największych aglomeracjach, takich jak Trójmiasto, Wrocław czy Kraków, zlokalizowanych łącznie w pięciu województwach, elektrowni Rybnik na Śląsku i blisko 400 km sieci ciepłowniczej w czterech miastach, Grupa PGE została liderem ciepłownictwa sieciowego w Polsce. Transakcja umocniła PGE na pozycji lidera rynku energii elektrycznej.

Nagrodę odebrał Henryk Baranowski, Prezes Zarządu, PGE

Innowacja Roku – VEOLIA ENERGIA WARSZAWA

Za Projekt Inteligentna Sieć Ciepłownicza (ISC). (i es ce). Veolia Energia Warszawa podjęła się trudnego zadania modernizacji istniejącej infrastruktury oraz zwiększenia efektywności w zarządzaniu największą w Europie miejską siecią ciepłowniczą. Inteligentna Sieć Ciepłownicza to pionierski projekt, który został zrealizowany w odpowiedzi na potrzeby miasta oraz jego mieszkańców. Jego głównym celem było zoptymalizowanie dostaw i dopasowanie ilości zamówionego ciepła do bieżących potrzeb odbiorców. W ramach działań warszawska sieć ciepłownicza wyposażona została w nowoczesne urządzenia pomiarowe, środki transmisji danych oraz aplikacje zapewniające przesył informacji w czasie rzeczywistym, co podniosło efektywność sterowania systemem zarówno w warunkach normalnej eksploatacji, jak i w stanach awaryjnych. Realizacja projektu ISC przyniosła znaczne, wymierne korzyści dla odbiorców: ekonomiczne,ekologiczne i społeczne – szacowana redukcja emisji dwutlenku węgla wynosi 14,5 tys. ton rocznie.

Nagrodę odebrał Jacky Lacombe, Prezes Zarządu Veolia Energia Warszawa

Handlowiec Roku – TAURON Dystrybucja

Za podejmowanie innowacyjnych projektów i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które przyczyniają się do rozwoju branży energetycznej. Za konsekwentne poprawianie jakości zasilania milionów klientów, poprzez stałą poprawę wskaźników ciągłości zasilania SAIDI i SAIFI. Za ciągłą pracę nad skracaniem czasu przyłączenia klientów do sieci elektroenergetycznej, przy jednoczesnej optymalizacji wykorzystywanego do tego majątku.

Nagrodę odebrał Robert Zasina, Prezes Zarządu TAURON Dystrybucja

Dostawca Rozwiązań dla Sektora – Asseco Poland

Za Asseco Utility Management Solutions. To rodzina nowoczesnych rozwiązań informatycznych zapewniających kompleksową obsługę firm energetycznych na uwolnionym rynku energii. System wspiera realizację strategii firm energetycznych, które aby skutecznie konkurować na zmieniającym się rynku, muszą zapewnić m.in. zdolność firmy do kreowania nowych produktów handlowych, zindywidualizować podejście do klientów kluczowych oraz elastycznie reagować na zmienność rynku i zachowania konkurencji. Przez kilka ostatnich lat Asseco z sukcesem rozbudowało System Kompleksowej Obsługi Klienta dla grupy Enea, a także stworzyło centralny system bilingowy w Tauron SA, który jest największym tego typu rozwiązaniem w Europie.

Nagrodę odebrał Paweł Piwowar,Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Fundacja ENEA

Za pomoc gminom poszkodowanym w nawałnicach w sierpniu 2017 r. Fundacja Enea przekazała prawie milion złotych dla najbardziej poszkodowanych gmin z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Środki zostały przekazane na cele wskazane przez samorządy, m.in. remonty i odbudowę infrastruktury oraz budynków użyteczności publicznej, wsparcie lokalnych społeczności i dodatkowe wyposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki temu jednostki te mogły zakupić specjalistyczny sprzęt niezbędny do usuwania skutków kataklizmów.

Nagrodę odebrał Mirosław Kowalik, Prezes Zarządu, ENEA

Partnerzy Wielkiej Gali Liderów Świata Energii i Produkcji:

Atende, W.P.I.P., Dell EMC, Asseco, Tauron, EY, Sartorial Atelier, CallPage, Exuma Gym.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją z Wielkiej Gali.

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu wysyłki informacji marketingowych dotyczących produktów lub usług Administratora i jego partnerów (aktualną listę partnerów znajdziesz tutaj). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-241), ul. Długa 44/50 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486.Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-241), ul. Długa 44/50 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Administratorem danych osobowych jest MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-241), ul. Długa 44/50 („Administrator”). Pana/Pani dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki informacji marketingowych. Więcej